On hyvin vaikea johdatella asioita siten, että optimoitu verkkoyhteys ennakoi osaltaan hiusten halkomiseksi osoittautunutta geneerisyyttä.
Mikä on oma mielipiteesi tästä asiasta?
Onhan se mielenkiintoista, miten verkkoyhteydet ovat kehittyneet niin huippuunsa, että niiltä odotetaan jo lähes taikurimaisia ennakointikykyjä. Tiedä häntä, ehkä jonain päivänä saamme verkon, joka ei ainoastaan korjaa kirjoitusvirheitämme, vaan myös ennakoi mielenliikkeemme ja keittää kahvin puolestamme. Geneerisyydestä puheen ollen, onhan sekin tavallaan lohduttavaa — kun kaikki ovat yhtä geneerisiä, ei kukaan ainakaan jää yksin.
Optimoitu verkkoyhteys ja geneerisyys ovat oikeastaan kuin vanha aviopari: toisiaan täydentävät ja samalla toisiaan ärsyttävät. Kun verkkoyhteytesi on huippusuorituskykyinen, on geneeristen asioiden halkominen kuin sunnuntaipäivän hupia, jota voi harrastaa ilman paineita. Geneerisyys ei enää olekaan tylsää, vaan se on kuin mukava vanha villapaita, joka lämmittää mieltä.